No: 88 0 Yorum 337 Okunma

Yeşim taşının faydası var mı?

 

Senato
*
Konu sayısı:  
51
Mesaj sayısı:  
75
En İyi Görüş Puanı:  
0

22-08-2020, 09:58 PM (En son düzenleme: 22-08-2020, 11:38 PM Phanteus.)
Bir diğer ismi Jade taşı ve Nefrit taşı olan yeşim taşının faydası var mı? 

[Resim: https://i2.milimaj.com/i/milliyet/75/0x0...7e97bc.jpg]

Bazı iddialara göre mutluluk taşı olarak da bilenen bu taş; "Bedendeki negatif elektriği toplayarak dışarı atar ve kabus görmemenizi sağlar. Daha iyi görmenizi sağlar, dertlerinizi indirir. Sıkıntılarınız biter. Bir masaj etkisiyle çok güzel ve yakışıklı biri olursunuz. Sevdiğiniz kişiyle evlenirsiniz. Odaklanmanızı sağlar ve tüm bu çevresel faktörlere daha fazla odaklandığınız için hayattan zevk alan bir bireye dönüşürsünüz. Bu dönüşüm beraberinde başarı getirir. Gelecekte başarılı olmanız size mutluluk sağladığından bu taşa mutluluk taşı denir."
Yukarıda yazılan tüm iddiaların hiçbir kanıtı yoktur ve bu yazılanlar tamamıyla bilim dışıdır. Herhangi bir taş size mutluluk getirmez. Mutluluk, yaşamın içindedir. Mutluluğu kovalamayın, mutluluğa ulaşmak için acıdan da kaçmayın zira hayat mutluluklar ve acılarla harmanlanmıştır, bunlar bir bütündür. İleride acı çektiğiniz günler de olacak ama mutlaka mutlu olduğunuz günler de olacak. Eğer hakikat arıyorsanız bu gerçeği aklınızdan çıkarmayın. Yaşamdaki negatifliklerin sebebi koşullarımızdır. Koşullarımız bizi bir bireye dönüştürür. Kimini psikopat, seri katil, kimini lider, zengin, başarılı bir iş insanı ya da iyi bir insan ya da belki de bir hırsıza dönüştürür. Bizler koşulları değiştirirsek, kendimizi de değiştirmiş oluruz.


[Resim: https://cdn.bolgegundem.com/d/news/964968.jpg]

Yeşim taşı denilen bu taşın formülü (Ca2(Mg,Fe)5Si8O22(OH)2)'dir. Tarih boyunca değerli bir taş olup doğada küçük parçalar halinde bulunan bu taş özellikle Çin'de bilinir ve kullanılırdı. M.Ö. 3000 civarlarında Çin'de kraliyet cevheri olarak kullanan bu taşın geçmişten bu yana değerli olması sebebiyle üzerine bu gibi bilim dışı sıfatların takılmasına şaşırmamak gerek.
Işığınız bilim, durağınız kitaplar olsun.

"Bilim ve fen nerede ise oradan alacağız ve her ulus kişisinin kafasına koyacağız. Dünyada her şey için, maddiyat için, maneviyat için, hayat için, başarı için en hakiki yol gösterici ilimdir, fendir. İlim ve fennin dışında yol gösterici aramak gaflettir, cahilliktir, doğru yoldan sapmaktır."  - Mustafa Kemal Atatürk
                          
[-]
  

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5Foruma Git:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi