No: 432 1 Yorum 246 Okunma

Kolayca İngilizce öğrenmenin yolu nedir?

 

Senato
*
Konu sayısı:  
51
Mesaj sayısı:  
75
En İyi Görüş Puanı:  
0

22-08-2021, 06:17 PM (En son düzenleme: 22-08-2021, 06:19 PM Phanteus.)
"İngilizce dizi/film izliyorum ama anlayamıyorum. İngilizce altyazıyı açıyorum ama bu sefer de çoğu kelimeyi eksik bildiğimden tıkanıp kalıyorum, ne yapmalıyım?" diyenlerden misiniz? Size bir yöntemim var.

Kolayca İngilizce öğrenmenin yolu nedir?

Kolayca İngilizce öğrenmenin bir yolu yoktur ama hızlı bir yolu vardır.

Yabancı dizilerle İngilizce öğrenme yöntemi nedir?

1. Madde: İlk olarak Diziyleogren sitesine giriş yapıyoruz, bu websiteden bir dizi seçiyoruz. Amacımız o dizinin, bir bölümünün içerisinde yer alan tüm kolay - orta - zor seviye kelimelerini görmek. Kelimeleri görüp, aşağıda yer alan 2. ve 3. maddeyi de yaptıktan sonra aynı site içerisinden ufak bir quiz yapacaksınız. 2. ve 3. madde:

2. Madde: Kelimenin anlamları için Tureng kullanıyoruz.

3. Madde: Kelimeleri ezberlemeye çalışırken, telaffuzlarını anlamak ve aklımıza daha kolay kazanması için Youglish'e o kelimeyi yazıp pekiştiriyoruz. Ayrıca bu sayede listening tarafımız gelişiyor.

4. Madde Daha sonra çalıştığımız dizinin o bölümünü İngilizce altyazılı olarak açıp bitiriyoruz.
Bu yöntemle hızlıca İngilizce öğrenebilirsiniz. Öğrendiğiniz kelimeleri bir ara, birkaç gün sonra açıp tekrardan çalışmayı denerseniz ya da o kelimeleri kullanıp İngilizce konuşmaya çalışırsanız hem kelimeleri tam anlamıyla öğrenirsiniz hem de speaking tarafınız gelişir daha akıcı bir İngilizceye sahip olursunuz.

İlk kısımlarda zorlanacaksınız. Bu durum tıkanmış, çalışmamış bir motora benziyor. O motoru çalıştırmak zordur ama ilk aşamayı geçerseniz o motor zamanla hız kazanacak. İlk aşamada belki 100 - 200 kelime çıkacak karşınıza. Siz o diziyi defalarca izleyince her bölümde, bir öncekiyle benzer kelimeleri göreceksiniz ve bu 100 - 200 kelime 50 kelimelere kadar inecek. Ayrıca bir şeyi ezberlemenin en efektif yolu tekrar etmektir. Bu yöntem ile tekrar had safhada. 

Not: Websitelerle ilgili bir bağımız yoktur. Sponsor dahi alınmamıştır.
                          
[-]
  
 

Kadın Moderatör
*
Konu sayısı:  
11
Mesaj sayısı:  
46
En İyi Görüş Puanı:  
1

22-08-2021, 06:21 PM
Yöntem harika yalnız. Deneyeceğim.
                          
[-]
  

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5Foruma Git:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi