No: 91 0 Yorum 270 Okunma

Kadınlar ne tür erkeklerden hoşlanır?

 

Senato
*
Konu sayısı:  
51
Mesaj sayısı:  
75
En İyi Görüş Puanı:  
0

28-08-2020, 01:06 AM (En son düzenleme: 28-08-2020, 01:12 AM Phanteus.)
Evrimsel olarak incelendiğinde, kadınlar eş seçiminde genlerini aktaracağı erkeğin genlerinin iyi olmasını ister. Bunun sebebi aktarılacak gen sonucunda doğan çocuğun sağlıklı ve iyi bir yaşama sahip olmasından kaynaklı. Doğan çocuğun düzgün bir geleceğe sahip olması için, erkeğin mevcut kaynakları paylaşabilir durumda olması gerekir. Bu durumun sağlanması için ise erkeğin iyi bir kaynağa ihtiyacı olması gerekir, (detaylı kaynak, Buss ve Schmitt, 1993; Pillsworth, 2008). Günümüzde biz buna ekonomi diyoruz. 

[Resim: https://evrimagaci.org/dosyalar/icerikle...ncijpg.jpg]

Mevcut seçilimin sadece gen aktarımından ibaret olduğunu unutmamak gerekiyor. Kadın sadece çocuğunu değil kendisini de düşünmek zorunda, bu yüzden kendisini koruyup kollayan bir bireye ihtiyaç duyar. Bu ise kadınların güç faktörüne sahip erkeğe yönelmelerinin açıklamasıdır. Bütün bu seçilimlerin temeli özellikle arkaik yapımızın şekillendiği dönem olan paleolitik çağda gerçekleşti. 


[Resim: https://i0.wp.com/bilimdili.com/wp-conte...C468&ssl=1]

Sizce kadınlar neden sakallı erkeklerden hoşlanır? Uzun boylu, kaslı, geniş omuzlu olmak güç faktörünü ele geçirmek midir? Bu faktöre sahip olmayan kişiler kendilerini geliştirerek bu faktöre sahip olabilirler mi? Kadınlar gerçekten ekonomisi iyi olan erkekleri mi tercih ederler yoksa tüm bu açıklamalar birer safsatadan mı ibaret?
                          
[-]
  

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5Foruma Git:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi