No: 97 0 Yorum 269 Okunma

Evde spor nasıl yapılır?

 

Senato
*
Konu sayısı:  
51
Mesaj sayısı:  
75
En İyi Görüş Puanı:  
0

31-08-2020, 03:52 AM
Evde spor yapmanın bir çok avantajı vardır. Fakat bizler bugün bu avantajların ne olduğuna değil, bunlara nasıl sahip olabileceğimize değineceğiz. 

Evde spor yapmanın aşamaları nelerdir?

Önce odanızı seçmelisiniz. Daha sonra spor yapacağınız saati ve takvimi ayarlamalısınız. Spor hareketlerini/egzersizleri ayarladıktan sonra, her spor yapma vakti geldiğinde düzenli ve disiplinli olarak o gün spor yapmalısınız. (İstisnalar hariç)
Spor yaptığınız odayı bol bol havalandırıp, beslenmenize dikkat etmelisiniz. 

Evde spor yapmak için egzersiz önerileri nelerdir?

1. Hareket
Bölge: Kalça
Hareket: Lunge

Ayakta durun ve ellerinizi belinize koyun.
Sol ya da sağ ayağınızı arkaya doğru parmak ucunuz yere değecek şekilde uzatın. 
Diğer ayağınız ile dümdüz zemine basıp dizinizi 90 derece kırın. Arkaya doğru uzattığınız diziniz yere değmeyecek şekilde ayağa kalkın ve tekrar aynı hareketi diğer bacağınızla deneyin.2. Hareket 
Bölge: Karın + Tüm bölgeye az da olsa etki 
Hareket: Plank 

Yüz üstü pozisyonda eller ve ayaklar yerdeyken, dümdüz yere paralel konuma gelinir. Derin bir nefes sonrası tüm vücut kasları sıkılır ve etki hissedilir. Bir süre böyle kaldıktan sonra dayanıklığınıza ve sağlık durumunuza göre hareket tekrar edilir.
3. Hareket 
Bölge: Omuz + Karın + İç bacak 
Hareket: Side Plank 

Bu hareket Plank hareketinin yan versiyonu gibidir. Bir kolunuzu tıpkı bir kalkan tutar gibi zemine yerleştirin. Vücudunuz yan bakacak şekilde durup, diğer kolunuz ile başınızın arkasından tutun. Ayaklarınız ise yerde ve bir birinin üzerinde olacak.
4. Hareket 
Bölge: Göğüs + Kol 
Hareket: Şınav (Push Up) 

Eller omuz genişliğinde açılır ve bu düzlemde yere konur. Ayak parmak uçları da yere temas ettikten sonra, eller sabit kalacak şekilde vücuda tamamen düz bir pozisyon verilir ve zemine kollar kıvrılıp düz olacak şekilde yaklaşıp kalkılır. Bu hareketi video izleyerek öğrenmenizi öneririz.
Umarız egzersizler işe yarar. Bol sporlu ve sağlıklı günler dileriz.
                          
[-]
  

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5Foruma Git:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi