No: 109 3 Yorum 603 Okunma

Çocuk Aktivite Merkezi Açmak İstiyorum

 

Kadın üye
*
Konu sayısı:  
1
Mesaj sayısı:  
1
En İyi Görüş Puanı:  
0

02-09-2020, 05:06 PM
[Resim: https://i2.wp.com/www.kaliteegitim.com/w...jpg?w=1000]

Merhabalar arkadaşlar,

Çocuk aktivite merkezi açmak istiyorum. Hep hayalimdi ama mezun olduktan sonra biraz para biriktirelim bir okulda tecrübe kazanalım derken erteledik. Şimdi pandemi süreci de olduğu için sanırım bu hayalimi biraz daha ertelemem gerekecek.

Sizce pandemi sürecinde böyle bir yatırım yapmaya değer mi? Kapanacak olan bir yer var evime yakın, devren satınalacak bütçem var ama boşa kira ödemek de istemiyorum kimse gelmez diye korkum var. Bulunduğum il Kocaeli ve merkezi bir yerdeyim.

Çok kararsız kaldım sizce ne yapmalıyım bu fırsat bir daha gelmezse korkum var, rakip biri alırsa mekanı diye. Aynı zamanda pademi yüzünden para mı çöpe atmışta olabilirim tüm birikimi mi, sizce ne yapmalıyım.
                          
[-]
  
 

Kadın üye
*
Konu sayısı:  
3
Mesaj sayısı:  
4
En İyi Görüş Puanı:  
0

02-09-2020, 11:25 PM
Çocuk aktivite merkezleri genelde tutabiliyor ama çok şansa bi iş
                          
[-]
  
 

Senato
*
Konu sayısı:  
51
Mesaj sayısı:  
75
En İyi Görüş Puanı:  
0

02-09-2020, 11:26 PM
Pandemi'den dolayı böyle bir merkez açma isteğini ertelemenin sebebi ekonomi olduğundan bu konu hakkında yorum yapmayacağım fakat olaya alanım olan felsefi açıdan yaklaşmak isterim. Herkes farklı bir açıdan yaklaşırsa çözüme ulaşırsın.
Eğer bir isteğin varsa peşinden gitmeni tavsiye ederim. Bizi biz yapan isteklerimizin peşinden gitmemiz ve bunun sonucunda olduğumuz özdür. Varoluş olmadan, öz olmaz. Senin yaptığın eylemler varoluşu temsil eder. Varoluşunu "iyi" şeylerle doldur. İyi şeyler ise, hayalini destekleyen "hedef" temelleridir. Böyle bir merkezi açmanı tavsiye ederim, ama böyle bir zamanda bunu tavsiye etmem. Pişman olacağın eylemlere bulaşma. İyice araştır, riski minimalize et. İki ayağınla suyun derinliğini ölçme, önce tek ayağını koy ki batmayasın. Daha sonra bir ekonomiste danışarak bireysel tavsiye alabilirsin zira burada verilen tavsiyeler "yatırım tavsiyesi değildir" adı altında olduğundan istediğin çözüme ulaşamayacaksın.
                          
[-]
  
 

Kadın üye
*
Konu sayısı:  
2
Mesaj sayısı:  
4
En İyi Görüş Puanı:  
0

03-09-2020, 04:57 PM
Bence eğer tüm paranızla yatırım yapmayacaksanız hayallerinizin peşinden gidin. Tüm para ile yatırım yapmak için devir biraz zor bir devir. Salgın hastalık pek çok sektöre ağır darbeler vurdu. Şuan alacağınız mekanın fiyatının düşmüş olma sebebi de bu. Belirsizlik uzun aylar devam edebilir. En az 6 ay veya 1 yıl kenarda paranız kalacaksa kar beklentiniz fazla yoksa girebilirsiniz böyle bir işe bu dönemde. İlk tercihiniz olmasın hatta ama kararı verecek olan sizsiniz, tavsiye değildir.
                          
[-]
  

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5Foruma Git:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi